Організація освітнього процесу з 1 вересня

 

У 2022/2023 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря № 4,  постановою Кабінету Міністрів № 1236

 

Умови успішної реалізації дистанційного навчання дітей з ООП

 

Міністерство охорони здоров’я України підготувало Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Міністерство освіти і науки України надало рекомендації щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

                          

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим.

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим.

Рекомендовано обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

·         місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;

·         збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;

·         підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;

·         обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;

·         розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;

·         провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття, очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Не дозволяється харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням.

Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб. 

 

Лист МОН 05.08.2020. Рекомендації

Постанова МОЗ 50 від 22.08.2020